کویر مصر نام کویر و یا روستایی ایرانی در 45 کیلومتری شرق شهرستان جندق و در 30 کیلومتری شمال شهرستان خور از توابع استان اصفهان قرار دارد.

 

 

در قلب کویر مصر هتلی کم نظیر به اسم هتل تی دا خودنمایی می کند؛ که زیبایی کویر مصر را چند برابر کرده است.موقعیت جغرافیایی روستای مصر 04/34 شمالی و 47/54 شرقی می باشد که نام قدیمی آن مزرعه یوسف بوده است اگر به کویر و روستای مصر رفتید و احساسی شبیه دژاوو (آشناپنداری) کردید شاید به این دلیل است که بخشی از فیلم “خیلی دور، خیلی نزدیک” در این روستا فیلم ‌برداری شده‌ است.

 

داستان احداث هتل تی دا شنیدنیه، به این ترتیب که جناب جندقی مدیر این هتل فوق العاده زیبا‌، بعد از سالها زندگی در آفریقای جنوبی و آموزش صنعت توریسم ، به ایران بازگشتند و در کنار حرفه اصلیشون که صادرات فرش دستباف هست، در سال 1386 با تعمیر و ترمیم خانه ۱۵۰ ساله پدربزرگشون در منطقه خوروبیابانک و دگرسانی آن به اقامتگاه بومگردی قافله کویر، اولین قدم رو در صنعت توریسم برداشتن. بعد از این اقدام، جرقه ساختن “هتل تی دا”، هتلی که امروز یکی از بی نظیرترین هتل‌های ایرانه، در ذهن آقای جندقی زده شد و اینگونه بود که ساخت “هتل سنتی تی دا” درسال ۱۳۹۱ درمحرومترین و دورافتاده ترین نقطه استان اصفهان آغاز شد .
طراحی معماری هتل تی دا کاملا سنتی و مطابق با بافت سنتی مناطق کویره که با سرمایه شخصی و بدون کوچک‌ ترین تسهیلات و با جدیدترین روش ‌های مهندسی ساخته شده. امکانات زیاد این هتل نظیر کافی شاپ و چایخانه سنتی با انواع دمنوش های گیاهی، چای و قهوه- موتورهای چهار چرخ، ماشین های 4WD و کاروان شتر، فروشگاه صنایع دستی شامل حصیر بافی، چرم دوزی، لباس های محلی و انواع سوغات کویری و غیره، در کنار جاذبه هایی همچون، تپه های شنی روان، تماشای وسعت زرد رنگ رمل‌ها، آسمان شب کویر و … باعث جذب تورسیت ها و تبدیل این منطقه به عنوان یکی از پرجاذبه ترین مناطق کشور شده است.

منبع : گروه مهندسین بهساز

لطفا با درج دیدگاه در مورد مطالب و اشتراک گذاری آنها در شبکه های اجتماعی سایت مهندسی بهساز را حمایت فرمائید.